Skontaktuj się z nami: +48 56 682 15 30

Jesteś tu:

  • Okna/Drzwi
  • Aluminium
  • Zewnętrzne

Zewnętrzne


                            System okienno-drzwiowy z izolacja termiczną 

       

      System MB-60 jest nowoczesnym systemem aluminiowym, służącym do wykonywania wymagających izolacji termicznej i akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, np.: różnych typów okien.

    
 

    

 
 
                                                                                                                                                                                         
 
 

                   

       Profile systemu MB-60  mają budowę trójkomorową. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi: 60 mm (ościeżnica), 69 mm (skrzydło), a drzwi odpowiednio: 60 mm i 60 mm. Takie przyjęte głębokości kształtowników skrzydła i ościeżnicy dają efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej po zamknięciu - w przypadku okna i efekt zlicowanych powierzchni skrzydeł i ościeżnicy - w przypadku drzwi. Kształt profili pozwala uzyskać smukłe i wytrzymałe konstrukcje okien i drzwi. 

     System MB-60 charakteryzuje się niską wartością współczynnika przenikania ciepła U dzięki zastosowaniu przekładek termicznych i uszczelek.

      Cechą charakterystyczną systemu jest jego ścisłe powiązanie z systemami okienno-drzwiowymi MB-45, MB-59S i MB-70. Przyjęcie takiego założenia konstrukcyjnego pozwoliło uzyskać i zastosować wiele kompatybilnych elementów w tych systemach, np.: wspólnych listew przyszybowych, narożników, listew uszczelniających, uszczelek przyszybowych i przymykowych, wspólnych okuć, zamków, zawias oraz wiele identycznych procesów technologicznych jak kołkowanie łączników przewiązek i poprzeczek, klejenie narożników, wykrawanie różnych wybrań, itd. Jednym z efektów tej unifikacji jest to, że wygląd zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny wyrobów: okien, drzwi, itd., wykonanych w różnych systemach zabudowy zewnętrznej lub wewnętrznej jest niemal identyczny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
     
             
 
 
 
         

 

Szybki kontakt


Copyright © 2024 DOM-PLAST. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: